Ogston Sailing Club Trophy Winners

Trophy Name 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1981 1980
Amber trophy K Seeger K Seeger K Seeger K Seeger K Seeger K Seeger K Seeger K Seeger R Burdekin
Ashover Bowl
Brackenfield Cup
Chairmans Endeavour Award
Chopper Trophy Harry Fisher G Matthew Harry Fisher Harry Fisher P Stevens Harry Fisher Harry Fisher Harry Fisher Harry Fisher R Edge
Christopher Hoggard Trophy John Greenwood Barry Winter Harry Fisher Simon Knighton Paul Karakusevic Paul Karakusevic Paul Karakusevic Steve Tew John Greenwood
Daggerboard Trophy
Early Season General Handicap A Waterhouse K Dunstan S Knighton S Knighton S Tew S Tew D West
Enthusiasts Trophy J A White J A White M Coupe S Knighton S Rushworth A Knighton A Knighton N Dye R Sale A Knighton
Fireball Trophy R Glew R Howarth R Howarth K Dunstan R Howarth R Howarth R Howarth R Howarth K Dunstan
Fleetest of Fleets Laser Laser Laser Laser Sailboard Laser Laser 505 505 Osprey
Flying Fifteen Trophy T Waterfall T Waterfall B Woodward A Waterhouse A Waterhouse
Jackie Degg Memorial Trophy
John Greenwood Award
Knighton Trophy
Man  Alive Trophy J Hall B E Winter R Smith R Smith P Karakvsevic Don Spencer P A White
Novice Quaich
Ogston Challenge Cup Harry Fisher Harry Fisher Harry Fisher P Stevens Harry Fisher Harry Fisher Harry Fisher Harry Fisher R Edge
Ogston Cup
Ogston Plate K Seeger T Bartle P Karakusevic R Smith P Karakusevic E Robinson A Birch A Waterhouse T Allen J Trewhitt
Old Derbeian Trophy D Manning T Bartle J Cooper R Tew R Tew R Tew S Tew
Peter Copley Trophy
Presidents Trophy R Glew T Waterfall P Karakusevic Simon Knighton Don Spencer S Karakusevic J Kobylansky T Allen R Howarth
Standfast Trophy P Karakkusevic J Cooper T Allen P Karakkusevic A Cooper P Karakkusevic J Kobylanski J Loveday J B Greenwood
Sue Fisher Trophy
Taysee Cup J S Cooper J S Cooper J S Cooper A Cooper A Cooper S Tew J Loveday
The Cromford Cup G Bellamy R Entwhistle Simon Knighton S Tew Simon Knighton S Tew J Kobylanski S Tew J Platt
The Daley Trophy Dave Laming Tim Bartle Martin Bradley Sally Rushworth Branko Karakusevic Arthur Knighton Dave Shepherd Paul Karakusevic Rob Burdekin
The Foudroyant Trophy S Broom Harry Fisher Richard Seeger Richard Tew Steve Tew
The Ladies Trophy H Waterfall H Waterfall Joyce Fisher R Gibbons P Knighton P Smith Christine Cook Lindy Sale Lindy Sale
The Moorings Trophy T Bartle A Birch P Stevens H Fisher H Fisher H Fisher H Fisher P Greenwood
The Ogston Barrel Harry Fisher T Bartle Harry Fisher Simon Knighton Harry Fisher Harry Fisher Harry Fisher Harry Fisher Steve Tew Dennis West
The Ogston Rose Bowl
The Platts Trophy Dan Laming Richard Tew J Fields Richard Tew Paul Karakusevic Paul Karakusevic
The Presidents Pursuit Trophy
The Pye Trophy
The Regatta Bowl R Trickett M Coupe S Knighton S Knighton R Howarth T Allen P Karakusevic J Kobylanski S Tew D West
The Revill Trophy D Prosolec H Waterfall L Trewhitt P Greenwood P Greenwood J Fisher J Fisher J Fisher K Gorner K Gorner
The Shand Trophy Mick  Coupe Ray Entwistle Simon Knighton Steve Tew Martin Oliver Martin Oliver Steve Tew Dennis West
The Woolley Moor Trophy
Whitbread Trophy Harry Fisher Terry Waterfall Paul Karakusevic Peter White Harry Fisher John Greenwood